Banyonuzun Ruhunu Ortaya Çıkarın

Evlerimizdeki gerçek keyif alanları olan banyoların dekorasyonuna göstereceğiniz önemle kendinizi şımartabilirsiniz. Banyo yerleşim planı, banyo zemini, banyo duvarları, banyo aydınlatması ve armatürleri için tasarlanan yaratıcı ve kullanıcı fikirleri dikkate alarak banyonuzun karakterini oluşturabilirsiniz. Sıraladığımız ana detayların yanı sıra banyo aksesuarlarıyla da banyonuzun ruhunu şekillendirebilirsiniz. Banyonuzda kullanıcağınız taze çiçekler, banyonuza ferahlık ve canlılık katacaktır. Mumlar, çerçeveler, örtüler, sehpalar veya kaseler ile banyonuzu evinizin diğer bölümleri gibi dekore edebilirsiniz. Bu detayların tümü bir araya geldiğinde banyonuza karakter kazandırarak, enerjisini yükseltecektir.

Tarzınızı banyonuza uygulamak için size ilham verecek fikirleri ve ipuçalarını toplayın. Konsept ve stille ilgili kararınızı verdikten sonra rustik yani doğal bir görünüm mü yoksa elegan, modern bir görünüm mü istediğiniz ortaya çıkacaktır. İşe başlamadan önce, banyonuzda en çok değiştirmek istediğiniz bölümü belirleyin. Ankastre küvet veya lavabo ünitelerinizde bir değişim yaratmak istiyorsanız yüzeylerinde oynama yapabilirsiniz. Banyonuza doğal formlarla modern bir köy havası katmak için ahşap parçalardan bir panel yaptırıp küvetinizin çevresini kaplatabilirsiniz. Eğer canlı desenlerden hoşlanıyorsanız banyonuzdaki duvarlara veya mermer yüzeylere mercan renkli mozaikler döşeyebilirsiniz.

Salon veya yatak odası duvarlarınızda birçok fotoğraf çerçevesi kullanıyor olabilirsiniz. Bu çerçevelerden bazılarını banyo duvarında da sergileyebilirsiniz. Resim çerçevelerinizi aynalarla bir arada kullanarak banyonuzun görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Banyonuzda havlu dışındaki tekstil ürünlerine de yer vererek ortama sıcak bir hava katabilirsiniz. Mermer duvarlarda kadife perdelerle bir tezatlık yaratabilirsiniz. Banyodaki atıl alanları keşfederek ruhunuzu yansıtan detaylarla işlevsellik kazandırabilirsiniz. Pencere pervazlarına veya boş duran raflara küçük cam vazolarda çiçekler ve mumlar koyarak banyonuzun görünümünü pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Etiketler:, , ,