Dar Banyolarda Mucizeler Yaratmak

Dar ve küçük alanlar çoğu zaman yanlış dizayn edildikleri için kullanım alanları oldukça kısıtlandığından depresif bir his yaratmaktadırlar. Doğru orantılanmış mobillyalar ve iyi uygulanmış tasarım detayları ile küçük alanlar da enerjisi yüksek yaşam alanlarına dönüşebilir. Açık renkler ve parlak banyo eşyaları ile küçük banyonuzun düşük enerjisini yükseltebilir ve daha keyifli bir banyo alanına kavuşabilirsiniz. Samimi ve küçük alanlar, büyük ve çok mobilyaya sahip alanlara nisbeten daha çok tercih edilmektedir. Küçük banyonuzun dekorasyonu için kapsamlı bir tadilat yapmak yerine, sadece bir duvarınızın fayanslarını değiştirebilirsiniz.

Küçük banyonuzda, büyük boyutlu duvar seramiklerini tercih edip, bulunduğunuz yüzeyi daha büyük bir alan şeklinde gösterebilirsiniz. Düz renkler hem banyonuzu daha ferah gösterecektir hem de banyo içinde aksesuarlarınızda istediğiniz rengi kullanma özgürlüğünü sağlayacaktır. Açık yeşil, turkuaz ve beyaz tercih edebileceğiniz ana renkler arasında yer almaktadır. Banyonuzun yer ve duvar döşemelerini değiştirerek de daha büyük çaplı değişimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Duşakabin tercih edeceksiniz çerçevesiz ve desenli olmayan cam uygulamalarına öncelik verebirsiniz. Çerçevesiz duşakabin modelleri, banyonuzun alanını kısıtlamadan dekorasyonunuzu tamamlamanıza olanak sağlayacaktır. Küvet tercihinizi duşakabinden yana kullanmak ise büyük bir yer avantajı sağlayabilir. Aynı zamanda gömme rezervuar ve mini lavobo çözümleri de banyonuza modern ve minimal bir hava kazandıracaktır. Lavobonuzun altına yaptıracağınız dolaplar ile banyonuza yer tasavvuru kazandırabilirsiniz. Kullanacağınız ayna çözümleri ise banyonuzu daha ferah ve aydınlık gösterecektir.

Etiketler:, , ,