Özel Banyo Tasarımları

Gözünüzün alıştığı  banyo tasarımlarının dışında dizayn edilen banyolar ile evinizin şıklığını bir adım öteye taşıyın. Lavabo, küvet, klozetin yerleştirilmesinden sonra düz renk beyaz fayans ile kaplanan banyolar her evde bulunan standart banyolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Banyo tasarımlarının klasik dizaynında sıkıldaysınız siz de küçük tadilatlarla banyonuzda farklılıklar yaratabilir ve kendi istediğiniz tarzda banyo tasarımları hazırlayabilirsiniz. Şık görünümlü bir banyo için ahşap görünümlü duvar ve yer döşemelerini tercih ederek banyonuzu daha zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Banyolarda tasarım detayları arasında ilk göze çarpanlardan biri de yer döşemeleridir. Banyolarda alışık olduğumuz fayans kaplamalardan farklı bir şekilde banyo zeminini su geçirmeyen parkeler ile kaplayabilirsiniz. Neme ve suya dayanıklı olarak tüketicilere sunulan parke kaplamalar ile banyonuzu daha şık ve görsel açıdan daha zengin bir dizayna sokabilirsiniz. Eğer bütçeniz için daha uygun seçenekler arıyorsanız daha uygun maliyetlerle kullanabileceğiniz PVC kaplamaları banyo zemininde kullanabilirsiniz.

Geniş bir banyoya sahipseniz farklı renk seçeneklerini ve birbirinden güzel ilham verici desenleri bir arada kullanabilirsiniz. Banyonuzda oluşturabileceğiniz küçük yeşil bir alan da banyonuza hem ferahlık hem de canlılık katacaktır. Eğer canlı çiçekleri tercih etmek istemiyorsanız seçiminizi cansız modellerden yana kullanabilirsiniz. Evinizin çevresi müsaitse, duvar yerine pencere kullanmak her zaman banyonuz için daha doğru bir seçim olacaktır. Küçük banyolar için pencere seçimleri banyoyu daha geniş gösterebilirken daha büyük banyolarda pencere kullanımı daha az öneme sahip olmaktadır. Küvetin konumuna göre şekillenen pencere konumu banyonuzda keyifli anlar yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:, , , , , , ,