Sıradışı Banyo Tasarımları

Klasik bir şekilde dizayn edilen banyoları hepimiz biliriz; tek renk fayans döşemeler, tek renk küvet, lavobo ve dolaplar… Bu sıradanlığı bir kenara itip daha yaratıcı fikirlere odaklanarak banyonuzu baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Korsan gemisinden çıkmış bir banyo ya da yeşil alan şeklinde dizayn edilen bir banyo alanı belki de hayatımızı olduğundan daha keyifli bir hale getirebilir.

Uygun maliyetlerle veya evinizdeki atıl durumdaki eşyalarla banyonuzu hayalinizdeki gibi dizayn edebilir; dilerseniz çocukluk kahramanlarınız olan çizgi film karakterleriyle süslenmiş bir banyo tasarımı oluşturabilirsiniz. Sinema salonunu andıran duvarları ile banyonuzun ortamını tamamen değiştirebilirisiniz. Film afişleri ile süsleyeceğiniz duvarlarınızı retro tasarım eşyalar ile zenginleştirebilirsiniz. Korsan gemisinden çıkmış bir banyo dizaynı için mavi tonları tercih edebilir, küçük gemi maketlerini kullanabilirsiniz. Banyonuzda radikal değişikliler yaparken bu konuda cesur olun. Banyonuzu görecek misafirleriniz, ilk zamanlar sizi yadırgasalar da ilerleyen zamanlarda sizden danışmanlık talep edebilir.

Sevdiğiniz bir filmi banyonuzda yaşatma fikrine belki pek çok kimse sıcak bakmayacaktır; fakat bu sizi mutlu edecekse bu değişikliği hayata geçirmekten çekinmemelisiniz. Teknolojik bir şekilde banyonuzu dizayn etmek ya da eski mobilyalarınızla banyonuzda kendi tarzınızı oluşturmak tamamen sizin mutluluğunuza yönelik olacaktır. Tasarım ve tadilatlara başlamadan önce mutlaka araştırma yapıp fikrinizi geliştirin ve sizi mutlu eden şeylere yönelin.

Etiketler:, , , ,